תפיסה חינוכית

בית ספר יהל"ם מאמין

ביה"ס יהל"ם בחר לפתח  וליישם מודל של הוראה ולמידה בסביבה מתוקשבת והינו בית ספר ייחודי, לטיפוח מיומנויות למידה אורייניות ומידענות בסביבות למידה מתוקשבות.

 

בית ספר יהל"ם בחר להתאים את מערכת החינוך למאה ה-21 ולשלב את הטכנולוגיה הדיגיטלית בעבודת הצוות החינוכי במטרה לשרת  את תהליכי ההוראה למידה וההערכה  מחד ומאידך, לפתח מיומנויות למידה נדרשות במאה ה-21 . מהלך זה מהווה נדבך בתוך הראייה המקיפה והמערכתית של קידום למידה משמעותית במערכת החינוך.

 

 

העיקרון הפדגוגי של בית הספר נוסח בהלימה לתפיסה החינוכית:

"שילוב הטכנולוגיה במהלך השיעורים מאפשר הוראה למידה המותאמת למאה ה-21 ולכן בית הספר שם את השימוש בטכנולוגיה כמנוף ללמידה משמעותית."

 

שילוב הטכנולוגיה במהלך השיעורים מאפשר הוראה למידה דינמית, גמישה, מותאמת למצבים, לצרכים ולשונות בין הלומדים.

הוראה בסביבה מתוקשבת מעוררת הנעה והנאה, סקרנות ועניין, מפתחת למידת חקר , לומד עצמאי בעל מכוונות עצמית, למידה שיתופית והבניית ידע חדש של הלומדים.

בנוסף, מאפשרת נראות, שיתופיות המאפשרת לתלמידים לשתף קבצים, לעבוד בקבוצה על משימה ולקבל משוב לתוצרי למידה בצורה מהירה ויעילה. על כן בית הספר שם את השימוש בטכנולוגיה כמנוף ללמידה משמעותית" .

 

 

צוות בית הספר ניסח מחדש את החזון הבית ספרי בהלימה לייחודיות ולעקרון הפדגוגי:

  • במסגרת בית ספרית בעלת נורמות וגבולות ברורים, שבה מתקיים דיאלוג בונה תוך שיתוף פעולה והתנהגות סובלנית ומכבדת, המצמיחה לומדים הממצים את יכולותיהם.         

 

  • בפיתוח חברה המושתתת על ערכים של קבלת השונה בחברה ישראלית פלורליסטית, בחינוך לשוויון ולדמוקרטיה על מנת להפוך את התלמיד לאזרח הגון, תורם ומעורב.

 

  • בצורך להכיר וללמוד כלים טכנולוגיים שונים המאפשרים השתלבות בחברה חוקרת, מתקדמת ומתפתחת.

 

  • בפיתוח סקרנות וטיפוח מיומנויות הנדרשות להצמיח בוגר המסגל יכולת למידה לתמיד Lifelong learning